ŚWIĄTECZNY KLIMAT U PAŃSTWA MAKOVSKICH | VLOGMAS #1

By Makovska - grudnia 01, 2017

Pierwszy rok blogowania po bardzo długiej przerwie i pierwszy w życiu kanał na YouTube (możesz zobaczyć tutaj - link), a ja od razu narzuciłam sobie ogromne wyzwanie. Jakie?


VLOGMAS.


Jeśli nie wiesz o czym mówię - już Ci tłumaczę. Oznacza to nagrywanie i dodawanie filmów na kanał Youtube przez calutki okres przedświąteczny. Rozpoczynając od pierwszego grudnia, a kończąc na samej Wigilii.

Schematy bywają różne - dodawanie filmów codziennie, łączenie kilku krótszych vlogów i dodawanie ich co parę dni, dodawanie nagranych wcześniej filmów związanych z tematyką świąteczną. U mnie będzie to mieszanka wybuchowa!
Zdecydowałam, że pierwszy rok, to przede wszystkim próbowanie sił w takiej tematyce i sprawdzanie w czym jestem dobra i w czym najlepiej się czuję.
A że dzisiaj 1-szy grudnia... Czas na pierwszy z moich Vlogmasowych materiałów!

Co roku zaczynam grudzień od udekorowania mieszkania - wtedy to wyciągam choinkę, jeśli jest sztuczna lub wyruszam po świeżą, ustrajam ją, odkopuję wszelkie ozdoby i tworzę nowe projekty DIY. Lubię jak najwięcej robić własnoręcznie z rzeczy, które już mam w domu.
Składowanie i zagracanie mieszkania coraz to nowszymi dekoracjami nie jest moim celem, dlatego staram się odnajdywać piękno w starych ozdobach na nowo łącząc je w ciekawe kompozycje lub mądrze je odnawiając.

Poza zdjęciami poniżej możesz również zobaczyć vlog z tego dnia - KLIKNIJ TUTAJ, by przenieść się na kanał. Polecam subskrypcję! Filmów będzie w tym miesiącu naprawdę sporo!

Ale wracając do dekoracji...
W tym roku choinka ubrała się w biel i srebro, co jest moim ulubionym świątecznym połączeniem. Z jednej strony chłód dobranych kolorów, z drugiej uroczy błysk światełek, które optycznie przypominają iskrzący się rankiem, świeżo usypany na ziemi śnieg.
W kuchni wybraliśmy natomiast totalne przeciwieństwo - złoto i czerwień. Ciepła, urokliwa aura sprawia, że nawet kanapka robiona w pośpiechu zdaje się jakby oprószona magicznym pyłkiem :)

Nie obyło się także bez drobnych akcentów tu i tam (łańcuchy przeplatane między doniczkami na parapecie, lampki owinięte wokół zdjęć i świątecznych grafik tuż nad łóżkiem, dekoracje z mini-bombek, świece...) oraz kalendarza adwentowego tuż przy łóżku, żeby był pierwszą rzeczą jaką zobaczę po przebudzeniu - odliczanie do świąt z takim asortymentem jest o wiele lepsze niż tylko spoglądanie w kalendarz lub na datę umieszczoną na ekranie telefonu.I czas na obiecany vlog! Obejrzyj go tutaj:A Wy jak dekorujecie swoje mieszkania? 
W konkretnej kolorystyce, minimalistycznie, czy z przytupem? 
Macie już choinkę? Piszcze w komentarzach! 
Strasznie mnie to ciekawi! :)

  • Share:

A może by tak jeszcze jeden?

0 komentarze