INSTAGRAM TV 🎬 - DLACZEGO MUSISZ SPRAWDZIĆ TO JUŻ DZIŚ ?!

Całkiem niedawno Instagram ogłosił wprowadzenie "rozszerzenia" jakim jest IGTV, czyli Instagram TV.  Czy warto się tym zainteresować? A może to tylko przejściowa moda? Jak tego używać i co to nam właściwie daje?


Dzisiaj opowiem Ci wszystko, co wiem o IGTV, więc przygotuj się na konkretną wiedzę!


#1 CO TO JEST IGTV?

Spora część z nas oszalała na punkcie Snapchata, gdy tylko wszedł na rynek. 
Pamiętasz? Codziennie zdjęcia z filtrem psiaka, w którym KAŻDY wyglądał dobrze nawet w te gorsze dni, efekty głosowe, szybkie wysyłanie zdjęć i nagrań do znajomych oraz My Story, gdzie mogliśmy oglądać relacje z ostatnich 24 godzin każdego użytkownika. 
Jednak Snapchat nie mógł wygrać z Instagramem, który także stworzyć własne relacje, efekty i filtry nakładane na zdjęcia i nagrania video. Spora część opuściła wtedy "duszka" raz na zawsze powracając do korzystania z IG.

A co, jeśli powiem Ci, że IGTV, to prawdziwe kombo Internetu?

Wyobraź sobie połączenie Snapchata z YouTube i Instagramem w jednym miejscu.
Tym właśnie jest IGTV w totalnym skrócie myślowym.
IGTV, to nowa aktualizacja, w której możemy dodawać swoje PIONOWE nagrania video o długości od 15 sekund do 10 minut bez konieczności dzielenia ich na części, jak w przypadku standardowego Story. Konta z dużym followingiem mogą dodawać videa dłuższe, nawet do godziny!


Dlaczego zwracam uwagę na słowo PIONOWE?
 • znaczna większość populacji korzysta z urządzeń mobilnych i to tam spędza w Internecie najwięcej czasu,
 • ponad 90% tego czasu trzyma telefon właśnie PIONOWO, a to oznacza, że nagrania IGTV podczas oglądania wypełniają cały ekran i zapewniają wygodne oglądanie filmów wysokiej jakości bez konieczności kręcenia telefonem na prawo i lewo,
 • pionowe videa angażują naszą uwagę ze zwielokrotnioną efektywnością.
Dlaczego więc jest to genialne?
Ponieważ dzięki temu Instagram serwuje nam całkiem nową jakość korzystania z aplikacji oraz możliwość oglądania relacji, tutoriali, zabawnych filmików, itp bez konieczności wychodzenia z aplikacji, przy czym wcale nie musimy tracić na jakości tych materiałów!


#2 JAK ZAINSTALOWAĆ IGTV?

To banalnie proste! Wejdź w Sklep Play, wpisz IGTV i pobierz aplikację, z której możesz korzystać także osobno, bez pośrednictwa Instagrama. Następnie zaloguj się poprzez swój login IG i gotowe!
Ta instrukcja nie mogła być krótsza. A to naprawdę dobry znak!
Od korzystania dzieli Cię więc jedynie kilka kliknięć - zachęcające, prawda?#3 CO JEST W ŚRODKU?

Po wejściu w aplikację od razu na Twoim ekranie wyświetli się video proponowane dla Ciebie ze względu na obserwowane konta i działania jakie podejmujesz na swoim koncie Instagramowym (używane hasztagi, przeglądane konta, itp).

Do wyboru u dołu ekranu mamy 4 kategorie:
 • dla Ciebie - dopasowane do Twoich działań
 • obserwowani - nagrania osób, które obserwujesz na IG
 • popularne - najczęściej wyświetlane/komentowane
 • kontynuuj oglądanie - filmy, których nie obejrzałeś do końca

Aby ukryć menu i oglądać video na pełnym ekranie, wystarczy ściągnąć je w dół palcem! By do niego powrócić klikamy w przycisk "Przeglądaj" lub wykonujemy dokładnie odwrotny ruch palcem po ekranie.


Ponad kategoriami masz także:
 • możliwość wyszukiwania nagrań po nazwie użytkownika
 • ikonę swojego profilu na IGTV
 • ustawienia

#4 JAK KORZYSTAĆ Z IGTV?

Korzystanie jest równie proste, co dodawanie zdjęć! 
Nagrywasz video w formacie 9:16, czyli w przełożeniu: 1080 na 1920, 720 na 1280 itd. według proporcji. Najłatwiejszy sposób to nagrywanie telefonem, który od razu robi to właśnie w takim formacie.

Nagrane klipy możesz obrobić na laptopie lub nawet również w telefonie - dobra będzie do tego chociażby aplikacja InShot.

Gotowe nagranie wrzucasz na swoim profilu IGTV poprzez mały plusik po prawej stronie (widać go na zdjęciu wyżej). Nadajesz swojemu materiałowi oczywiście tytuł, wypełniasz pole opisu, a jako dodatek możesz także wybrać okładkę - do wyboru mamy dowolną klatkę z video lub gotowe zdjęcie zrobione wcześniej. Ostatnia z opcji, to widoczność materiału na naszej stronie na Facebooku, którą możemy, lecz nie musimy zaznaczyć. I gotowe! Video wgrywa się na Twój profil IGTV.#5 JAKIE KORZYŚCI DAJE UŻYWANIE IGTV?

Korzyści widzę niesamowicie wiele! Zresztą... każda aplikacja, media społecznościowe, miejsce w Internecie pociąga za sobą wiele różnych możliwości - wystarczy jedynie odpowiednio je wykorzystać.

Wśród wielu na pewno chcę wymienić kilka głównych zalet, które przekonały mnie do natychmiastowego rozpoczęcia swojej przygody z IGTV:
 • większa "docieralność" do obserwatorów - Videa, które dodasz będą widocznie nie tylko w Twoim profilu tuż przy wyróżnionych relacjach, ale również na stronie głównej. Osobom, które Cię obserwują wyświetli się komunikat o tym, że dodałeś nowe video, a ikona IGTV podświetli się na kolorowo.

 • nie tracisz ruchu - gdy dodajesz link w swoim story lub na profilu w BIO, nie wszyscy rzeczywiście przejdą do miejsca docelowego. To zawiesi się strona, to jeszcze nie chcą wychodzić z Instagrama, to ich zaciekawi kolejna relacja, to zwrócą uwagę na zdjęcie w Twoim feedzie... Wiemy jak działa przekierowywanie ludzi. Im więcej kroków, im dalej, tym ruch się zmniejsza. Dlatego możliwość dodawania filmów w Instagramie na pewno zwiększy ich oglądalność.
 • lepszy kontakt z obserwującymi - nic nie zastąpi kontaktu wzrokowego, dźwięku głosu, mimiki twarzy, ruchów, itp. Oczywistym więc jest, że dobre video wygra nawet z najlepszym tekstem, jeśli chodzi o zbudowanie relacji pomiędzy nadawcą a odbiorcą komunikatu. To najszybszy sposób na zdobycie zainteresowania, a następnie zaufania.
 • wbudowane statystyki każdego video - o tak! Byłam w szoku, gdy to odkryłam. Klikając w trzy kropki tuż obok opcji polubienia, skomentowania i wysłania w wiadomości prywatnej tego video (to również świetna opcja) odkryjesz "statystyki".
  Wśród nich możesz sprawdzić: ilość wyświetleń, polubień i komentarzy, średni procentowy czas wyświetlania (ile średnio oglądano Twój filmik do momentu wyłączenia go) oraz na wykresie procent osób, które wyświetliły go do danej minuty i sekundy.


 • link każdego nagrania - po rozwinięciu "trzech kropek" oprócz statystyk możesz także wygenerować link do video. Świetna sprawa, ponieważ na początku, gdy dopiero rozkręcasz się na IGTV (a ludzie zaczynają powoli zaglądać, co tam się dzieje) możesz wesprzeć się udostępnianiem swoich materiałów w InstaStory lub na innych platformach! To zdecydowanie pomoże Ci zachęcić osoby, do obejrzenia Twojego profilu  IGTV.
 • więcej nowych obserwatorów - dlaczego? Ponieważ jest to dodatkowy lejek, przez który na Twój profil wpadną nowe osoby, na dodatek o wiele mocniej do Ciebie przywiązane po obejrzeniu filmiku, niż przypadkowi ludzie, którzy zdjęć jak Twoje oglądają dziennie tysiące. Pewnie zdążyłeś już zauważyć, że dobre zdjęcia to nie wszystko. Liczą się zdjęcia wyróżniające, zachwycające, zwracające uwagę. A o to naprawdę ciężko wśród MILIARDA aktywnych użytkowników! Tak, tyle jest ich średnio miesięcznie w tym roku wg podanych oficjalnie statystyk. Dlatego dodatkowe źródło na pewno nie zaszkodzi.
 • jesteś na początku czegoś nowego - zazwyczaj łapiemy się na tym, że myślimy "Ahh, gdybym zaczęła prowadzić bloga rok temu, gdy jeszcze w tej niszy nikogo nie było, to na pewno teraz zarabiałabym na nim tyle, że spokojnie mogłabym rzucić etat...". Jak często plujesz sobie w brodę, że nie było Cię na początku, gdy wszystko się zaczynało?
  To kolejny taki moment - zaczyna się coś nowego! Coś, co może okazać się jedynie trendem i po kilku miesiącach zniknąć... Ale także może rozhulać się na całego. A Ty możesz być jednym z pierwszych, najpopularniejszych, najbardziej obeznanych, dających rady.
  Prosty przykład - czytasz to, bo ja jestem na IGTV dłużej od Ciebie. Działa? Działa.
 • na tym się nie skończy - oboje dobrze wiemy, że Instagram nie poprzestanie tylko na obecnych funkcjach. Chodzą słuchy, że będzie można, tak jak na YouTube, monetyzować swoją twórczość, a to tylko jedna z plotek jakie udało mi się "podsłuchać"...
______________Mam dla Ciebie DARMOWĄ ściągę w prezencie, a w niej:

PONAD 20 GOTOWYCH POMYSŁÓW,
KTÓRE MOŻESZ NAGRAĆ NA SWÓJ IGTV


Możesz go pobrać bezpośrednio na swój Messenger, bez konieczności wypełniana formularzy, wpisywania maila, sprawdzania poczty. Pobierz klikając w przycisk poniżej:Daj koniecznie znać, jeśli nagrasz coś na swój IGTV!

Dodaj mnie na Instagramie, by być ze mną na bieżąco.
Komentuję, lajkuję, jestem wyjątkowo aktywna!
Warto się tam ze mną kumplować :)To może Cię zaineresować:

0 komentarze